Uczniowie klasy II c świętowali (trochę spóźniony) Dzień Chłopaka. Były życzenia, dyplomy, prezenty i tort z podobizną naszych chłopców. Życzymy im wszystkiego najlepszego !
Małgorzata Juchimowicz i dziewczynki z II c
Uczniowie klasy II c świętowali (trochę spóźniony) Dzień Chłopaka. Były życzenia, dyplomy, prezenty i tort z podobizną naszych chłopców. Życzymy im wszystkiego najlepszego !
Małgorzata Juchimowicz i dziewczynki z II c
W ramach projektu „Żyjmy zdrowo i sportowo” wykonaliśmy dekoracje przy wejściu do szkoły. Kto by pomyślał, że z zakrętek od butelek można wykonać piękne prace, a przy tym tak dobrze się bawić.
Autor: Katarzyna Sobuta
Kolejne zajęcia z projektu Librafrica przebiegły w atmosferze zaangażowania i odpowiedzialności za wykonywane zadanie. Uczniowie klasy II c wykazali się pomysłowością i starannością. Już niedługo zobaczymy efekty ich pracy.
Małgorzata Juchimowicz
Co roku nasi chłopcy ze świetlicy sami muszą zrobić sobie prezenty. Jednak nikt nigdy nie robił kwaśnej miny. Wszyscy brali się do roboty. W tym roku babeczki wyszły pyszne.
Dodatkowo na świetlicy znalazł się stół do bilarda, cymbergaja, ping – ponga i piłkarzyków. Nastąpiło przecięcie czerwonej wstęgi. Każdy chciał grać . Tylko kto nas nauczy? Hmmmm, no jak to kto? Pan Dyrektor 🙂
Autor: Katarzyna Sobuta
Lekcje muzealne w Muzeum Narodowym, wizyta w Manufakturze Cukierków, spacer po Warszawskiej Starówce a na deser fantastyczny musical „Metro” w Teatrze Buffo w Warszawie, to atrakcje, które czekały na uczniów klasy 8b i 8c oraz 8a i 8d podczas ostatniego pobytu w Warszawie. Przede wszystkim byliśmy zachwyceni grą i śpiewem aktorów z Teatru Buffo. Nadmienię tylko, że „Metro” to historia romantycznej miłości, ale też opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza. Wychodziliśmy z teatru oszołomieni wrażeniami a jednocześnie rozczarowani, że tak szybko minął nam tam czas. Z całego serca każdemu polecamy obejrzenie tego wyśmienitego widowiska! Wycieczka należała do niezwykle udanych. Każdemu z uczestników dopisywał świetny humor, bo wyjazd do stolicy stał się także wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmów i żartów.
Wiola Wądołowska
Czy warto odwiedzić Olsztyn? Oczywiście! Przekonali się o tym uczniowie klasy 5a i 6a, którzy wybrali się tam na wycieczkę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w dawnym Tartaku Raphaelsonów, w którym aktualnie mieści się Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” wskrzeszające pamięć o istniejącej tam na przełomie XIX i XX w. dzielnicy przemysłowej. Obejrzeliśmy ekspozycję przedstawiającą rozwój cywilizacyjny Olsztyna i regionu. Kolejnym punktem na naszej mapie było Planetarium. Uczestniczyliśmy tam w prowadzonym na żywo pokazie „Niebo nad Warmią”. Korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy też największe atrakcje Starego Miasta. Pani przewodnik pokazała nam m.in. Wysoką Bramę stanowiącą główną pozostałość średniowiecznych fortyfikacji obronnych, Rynek Główny, Katedrę i Most św. Jana. Nie mogliśmy też odmówić sobie wspólnego zdjęcia z Mikołajem Kopernikiem – najznamienitszym mieszkańcem gotyckiego zamku. Legenda głosi, że dotknięcie jego nosa przynosi szczęście, więc na wszelki wypadek pocieraliśmy nos astronoma siedzącego na ławeczce przed wejściem do zamku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku - jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Małgorzata Kuczewska
30 września klasa VI A uczestniczyła w wyjątkowo interesujących warsztatach w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Przygotowane dla uczniów zajęcia zmotywowały wszystkich do kreatywnej pracy. Cieszymy się, że Dzień Chłopaka udało się spędzić w tak kulturalnym miejscu. Nie zabrakło także słodkości, które stały uczczeniem tego wspaniałego dnia.
Żaneta Konopka
Klasa 7 e przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.
Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.
Dodatkowo po przeprowadzeniu zajęć uczniowie wezmą udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym zgłoszą swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.
Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.
Agnieszka Faryna
Opłata za obiady w październiku 2021 r. dla osób, które na korzystają z odpisów za poprzedni miesiąc wynosi:
19*4zł=76zł
Opłatę należy uiszczać przelewem na konto:
28 1560 0013 2552 4806 7000 0001
do 7 października 2021 r. z dopiskiem opłata za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa
Uczniowie, za których rodzice które nie dokonali opłaty w podanym terminie , nie będą mogli przebywać w stołówce i jeść posiłków, aż do chwili uregulowania należności.
Prosimy o wypełnienie deklaracji i przestrzeganie terminu w dokonywaniu wpłat,(regulamin stołówki szkolnej SP nr4,&3.poz5.)
Tekst: Bożena Wykowska
Wypisywaliście kiedyś swoje cechy charakteru w odniesieniu do liter imienia? Wcale to nie jest takie proste. Tym bardziej, że każdy uczestnik oczywiście myślał tylko nad tymi pozytywnymi. To była najtrudniejsza część zadania, potem poszło już z górki. Sami zobaczcie efekty pracy dzieci w ramach projektu „Żyjmy zdrowo i sportowo”.
Autor: Katarzyna Sobuta
„Biegam, skaczę, gram- tak o siebie dbam!”
Jesteśmy szczęśliwe, że nasza sala gimnastyczna w dalszym ciągu obfituje w uśmiechnięte, radosne, pełne energii i zapału dzieci. Ruszyła kolejna edycja zajęć sportowych „Biegam, skaczę, gram- tak o siebie dbam!”
Co cechuje nasze zajęcia?
Uwielbiamy się śmiać, żartować, zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
Tekst: Ania Gromadzka , Milena Grabowska
W poniedziałek 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Miasta Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbyły się przy ZSWiO Nr 7 w Łomży. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół podstawowych. Nasza reprezentacja zajęła kolejno :
3 miejsce – Dziewczęta klas IV-VI
Skład drużyny:
1.Justyna Dudas
2. Oliwia Cwalina
3. Wiktoria Chojnowska
4. Iga Chojnowska
5. Miszel Przestrzelska
6. Maria Jankowska
4 miejsce – Chłopcy klas VII – VIII
1. Konrad Rzekos
2. Patryk Rzekos
3. Błażej Lesicki
4. Gawrych Paweł
5. Rybakiewicz Hubert
6. Soldaev Abu-Bakar
5 miejsce – Chłopcy klas IV-VI
1. Konrad Jankowski
2. Ksawery Lutrzykowski
3. Jan Jarosz
4. Emil Pietrzak
5. Piotr Różański
6. Jakub Rzekos
6 miejsce – Dziewczęta klas VII – VIII.
1. Maja Sierzputkowska
2. Lena Lutrzykowska
3. Gabriela Szelgowska
4. Maria Poniat
5. Izabela Gleba
6. Zofia Ekstowicz
Gratulujemy naszym zawodniczkom oraz zawodnikom udziału w biegach i życzymy powodzenia na Półfinale Wojewódzkim, który odbędzie się 9 października w Nowogrodzie.
Milena Grabowska
W piękne poniedziałkowe popołudnie - 27.09. -, uczestnicy projektu misyjnego, po krótkim ćwiczeniu i obejrzeniu fragmentów filmu ,,Dzieci Afryki” kontynuowali pracę nad wykonaniem książeczki o tradycjach chrześcijańskich w kościele katolickim. Praca przebiegała w radosnej atmosferze.
Regina Parzych
Sportowy Rok Szkolny 2021/22 rozpoczął się od Mistrzostw Szkoły W Indywidualnych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Zawody odbyły się w dniu 14.09.2021 r. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV-VIII. Dzieci rywalizowały w grupach podzielonych ze względu na wiek i płeć na dystansie 600m. Wszystkim uczestnikom zawodów SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych.
Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta klas IV (rocznik 2011)
1. Ola Sobierańska IVc
2. Ewa Truchel IVb
3. Wiktoria Dąbkowska IVc
Chłopcy klas IV (rocznik 2011)
1. Emil Pietrzak IVc
2. Jan Tomaszewski IVc
3. Tomasz Pieńkowski IVc
Dziewczęta klas V (rocznik 2010)
1. Nikola Modzelewska Vb
2. Maria Żalek Va
3. Iga Chojnowska Vc
Chłopcy klas V (rocznik 2010)
1. Jakub Rzekos Va
2. Bartosz Tołczyk Vb
3. Jan Jarosz Vc
Dziewczęta klas VI (rocznik 2009)
1. Oliwia Cwalina VIIe
2. Justyna Dudas VIIe
3. Michalina Siedlanowska VIIe
Chłopcy klas VI (rocznik 2009)
1. Konrad Jankowski VIa
2. Piotr Różański VIIc
3. Hubert Mioduszewski VIId
Dziewczęta klas VII (rocznik 2008)
1. Maja Sierzputowska VIIe
2. Lena Lutrzykowska VIIb
3. Oliwia Męczkowska VIIa
Chłopcy klas VII (rocznik 2008)
1. Hubert Rybakiewicz VIIc
2. Dominik Jankowski VIId
3. Adam Miciura VIIb
Dziewczęta klas VIII (rocznik 2007)
1. Amelia Miłaszewska VIIIc
2. Kornelia Chojnowska VIIIc
3 Wiktoria Getek VIIIc
Chłopcy klas VIII (rocznik 2007)
1. Konrad Rzekos VIIId
2. Błażej Lesicki VIIId
3. Patryk Rzekos VIIId.
W ostatni piątek uczniowie klas drugich - II A, II B i II C wybrali się na rajd pieszy na Kurpie,zorganizowany przez PTTK im. Adama Chętnika Oddział w Łomży. Dystans był dość długi, bo do pokonania dzieci miały 8 km. Przygoda rozpoczęła się w miejscowości Dobry Las (Dobrylas - nazwa oboczna). Najpierw prężnym krokiem przemaszerowaliśmy przez wieś, idąc wzdłuż drogi po chodniku. Gdy skończyła się zabudowa wiejska, wkroczyliśmy w piękny, bajkowy las, który wszystkich oczarował. Szlakiem turystycznym prowadzili nas panowie leśnicy. Po drodze udało się nawet znaleźć kilka szlachetnych grzybów. Pierwszy przystanek był na wysokim brzegu Pisy. Cudowny widok i piękna pogoda sprawiły, że wszyscy mieli dobre humory. Jednak z każdym kilometrem naszym ośmiolatkom było coraz trudniej maszerować. We wsi Jurki urzekły nas klimatyczne, drewniane domy. Z leśnych ostępów wyszliśmy w Morgownikach, skąd udaliśmy się do wiaty nad Pisą. Tam na strudzonych piechurów czekało już ognisko i kiełbaski. Po jedzeniu dzieci zregenerowały się błyskawicznie. Zaczęły biegać, skakać i tańczyć. Trzeba dodać, że w tym roku rajd zorganizowano pod hasłem: „Drogi do wolności” i z tej okazji przy ognisku mogliśmy posłuchać pieśni patriotycznych i nie tylko granych „na żywo”. Dzieci wróciły do Łomży zmęczone, ale bardzo zadowolone. Niektóre pierwszy raz w życiu pokonały tak długi dystans na własnych nogach. Były bardzo dzielne. Pokazały, że mają nie tylko dobrą kondycję, ale też hart ducha.
Tekst: Monika Kowalska
Podczas zajęć z projektu LIBRAFRICA uczniowie rozmawiali o krajobrazach i zwierzętach Afryki. Dzieci postanowiły, aby tematem kolejnej książeczki były krajobrazy Polski. Obok rysunków Pałacu w Łazienkach, Starego Miasta, Barbakanu i Pomnika Małego Powstańca powstały prace przedstawiające las, morze, jeziora, pola i miasto.
Małgorzata Juchimowicz
20 września – to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W Oddziałach Przedszkolnych obchody tego święta rozpoczął Pan Dyrektor – Marcin Piotrowski oraz Panie Wicedyrektor –Bożena Wykowska i Agnieszka Faryna od wręczenia specjalnie dedykowanych medali oraz złożenia życzeń.
Gdy na zegarze wybiła godzina 10:00, wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „ Życie przedszkolaka” , włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „ Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką” – organizowaną przez Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie pod patronatem wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Potem był czas na wspólną zabawę przy muzyce i słodki poczęstunek. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy Wam Drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.
Tekst: Agata Jastrzębska
W dniu 20.09.2021r. uczniowie z kl. IV-VIII rozpoczęli zajęcia w projekcie misyjnym. Na pierwszym spotkaniu uczniowie poznawali Afrykę, m.in. rysowali kontur tego kontynentu i próbowali wpisać w niego jak najwięcej państw, wspomagając się globusem a później oglądając prezentację. Poznawali roślinność na tym kontynencie, zwierzęta oraz życie Afrykańczyków- w szczególności życie dzieci.
Tematem książeczek, które uczestnicy wykonają na zajęciach będą tradycje Kościoła katolickiego w Polsce, m.in. tradycje Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Regina Parzych
Uczniowie klasy 3a oraz 3b w piątek 17.09.21r. wybrali się na zieloną szkołę do Ośrodka Wypoczynkowego w Rybakach. Uczestnicy wycieczki bawili się w parku linowym oraz brali udział w licznych grach terenowych i sportowych. Obie klasy doskonale radziły sobie z wyznaczonymi zadaniami, które bardzo często opierały się na wzajemnej współpracy. Dzieci miały okazję strzelać z łuków do celu oraz poznać tajniki survivalu w lesie. Dzień zakończył się pysznymi kiełbaskami z ogniska oraz ciepłą herbatą. Dziękujemy firmie „Komaro” za super zabawę i dzień pełen wrażeń.
Autor: M. Jemielity
Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Lubińska Oliwia i Bagiński Adrian z kl. VIIIA, Gleba Izabela i Grądzka Julia z kl. VIIIB oraz Tesz Mikołaj z kl. VIIIC uczestniczył w katedrze łomżyńskiej w uroczystej Mszy Świętej- dziękczynnej za tegoroczne plony oraz beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mszy Świętej przewodniczył J.E. bp Janusz Stepnowski. Przed uroczystością w katedrze została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca pobyt Prymasa Tysiąclecia w Łomży. Tablica znajduje się na budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego, przy ul. Sadowa 2. To tam mieściła się Prywatna Męska Szkoła Handlowa, do której w latach 1915- 1917 uczęszczał Kardynał Wyszyński.
Regina Parzych
Powered by aSc EduPage