Strona główna

      • „Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i walce o niepodległość Polski”- dewiza generała Andersa, jaką przyjął przy tworzeniu Wojska Polskiego w ZSRR.
      • świetlica
      • świetlica
      • świetlica
          • BRĄZOWE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI!

            23.06.2026

            Koszykarki Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży wywalczyły brązowe medale podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 w Wysokim Mazowieckim.

            To ogromny sukces naszej drużyny. Każdy mecz był niezwykle wyrównany i rozstrzygał się w końcówkach.

            Wysoki poziom turnieju sprawił, że o zwycięstwie decydowały detale, a nasze zawodniczki po raz kolejny pokazały charakter, determinację i wielkie serce do walki.

            Skład brązowych medalistek:

            Wiktoria Dąbkowska

            Amelia Zoń

            Emilia Trzonkowska

            Oliwia Tomasiewicz

            Indywidualne wyróżnienia: Najlepsza czwórka turnieju – Emilia Trzonkowska.

            Najlepsza zawodniczka zespołu – Oliwia Tomasiewicz.

            Wyniki meczów:

            SP4 ŁOMŻA - SP35 Szczecin 6:8

            SP4 Łomża - SP3 Piaseczno 5:4

            SP4 Łomża -PSP3 Prudnik 7:5

            SP4 ŁOMŻA - SP11 Elbląg 9:11

            SP 4 Łomża - SP21 Nowy Sącz 10:2

            SP4 Łomża - SP11 Jelenia Góra

            11:10

            SP4 Łomża - MZS Wysokie

            Mazowieckie 13:11

            SP4 ŁOMŻA - SP12 Leszno 11:10

            SP4 Łomża - PSP3 Stalowa Wola 12:6

            SP 4 Łomża - SP13 Gorzów Wielkopolski 6:7

            ,, Ten brązowy medal smakuje wyjątkowo. Jeszcze kilka dni temu rywalizowaliśmy w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 5x5 w Głuchołazach, a zaraz po powrocie ruszyliśmy do Wysokiego Mazowieckiego na finały 3x3. To był niezwykle intensywny i wymagający czas ,zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym.

            Dziewczyny praktycznie nie miały chwili na odpoczynek. Za nami długie podróże, wiele rozegranych spotkań i ogromne emocje.

            Mimo zmęczenia, bólu i trudów związanych z tak napiętym harmonogramem, każda z zawodniczek zostawiła na boisku całe serce.

            Każdy mecz był bardzo wyrównany, a o końcowych rozstrzygnięciach decydowały pojedyncze akcje. W takich momentach liczy się charakter, wzajemne wsparcie i wiara we własne umiejętności. Dziewczyny pokazały, że posiadają wszystkie te cechy.

            Ten medal jest nagrodą za setki godzin spędzonych na treningach, za ciężką pracę, systematyczność i mnóstwo wyrzeczeń. To efekt zaangażowania nie tylko zawodniczek, ale także rodziców, nauczycieli i wszystkich osób, które wspierają nas na co dzień.

            Tego sukcesu już nikt im nie odbierze i jestem przekonany, że pozostanie on w ich pamięci na długie lata - Komentuje Trener Michał Piotrowski

            Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta Łomży, Mariusz Chrzanowski - Prezydent Miasta Łomży oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Łomży, Andrzej Stypułkowski za okazane wsparcie i pomoc finansową w organizacji wyjazdu naszej reprezentacji na Ogólnopolskim Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach

            Dzięki życzliwości i zaangażowaniu władz miasta młode zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży mogą godnie reprezentować nasze miasto oraz województwo podlaskie podczas ogólnopolskich rozgrywek. Takie wsparcie jest nie tylko realną pomocą organizacyjną, ale również wyrazem troski o rozwój sportu dzieci i młodzieży oraz docenienia pracy uczniów, trenerów i całej społeczności szkolnej.

          • IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

            23.06.2026

            W czwartek, 18 czerwca odbyła się w naszej szkole IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej. W rywalizacji wzięło udział 14 uczestników z łomżyńskich szkół podstawowych oraz ze szkół z Jarnut i Kisielnicy.

             

            Występy uczestników oceniało zacne Jury, w składzie:

            Pani Magdalena Goc - oboistka w Orkiestrze Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz pracownik Państwowej Szkoły Muzycznej w sekcji instrumentów dętych drewnianych,

            Pani Marta Kozikowska - trenerka wokalna i mgr filologii angielskiej, właścicielka Pracowni Muzyki Estradowej Voice and Music w Łomży,

            Pani Lynn Rabas – wieloletnia pracowniczka zakładu Fililogii Angielskiej Akademii Łomżyńskiej,

            Pani Agnieszka Żemek-Pawczyńska – instruktorka studia wokalnego ROK w Łomży,

            Pan Jacek Szymański - tenor, solista Opery Bałtyckiej, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”.
             

            Jurorzy, którzy mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom umiejętności wokalnych i językowych był naprawdę imponujący, po burzliwych naradach wyłonili zwycięzców:

            I miejsce - Oliwia Frąckiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy,

            II miejsce – Adrianna Szlesińska ze Szkoły Podstawowej nr 7,

            III miejsce – Liwia Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 10.

            Jurorzy przyznali również wyróżnienia, które otrzymały:

            Laura Kraszewska ze Szkoły Podstawowej nr 9,

            Kalina Marek ze Szkoły Podstawowej nr 1,

            Maja Krzyna ze Szkoły Podstawowej nr 5.

            Wyróżnienie specjalne p. Jacka Szymańskiego otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 Adam Korytkowski.

            Oprócz zwycięzców i wyróżnionych w konkursie wzięły udział: Wiktoria Ambroziak (SP Jarnuty), Amelia Msyran (SP 2), Helena Puławska (SP 7), Magdalena Sydor (SP 1) oraz Alicja Urban (SP 5). Naszą szkołę reprezentowały Maja Kaczkowska oraz Oliwia Samluk.
             

            Nagrody dla zwycięzców Konkursu ufundowane zostały przez:

            Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4,

            Kino Helios,

            Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy dostarczyli nam niesamowitych wrażeń, zacnym Jurorom, nauczycielom przygotowującym uczniów do występów oraz Panu Dyrektorowi Marcinowi Piotrowskiemu i Paniom Wicedyrektor Katarzynie Sobucie i Bożenie Wykowskiej za wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu konkursu.

            Dziękujemy również naszym uczniom:

            Oliwii Kozłowskiej i Alexandrowi Surel za prowadzenie konkursu, Tomaszowi Korytkowskiemu za obsługę sprzętu i nagłośnienia oraz Mai Jerzyło i Latifie Debizovej za przygotowanie występów karaoke, który umilił widowni czas oczekiwania na werdykt Jury.

             

            Jak zawsze, jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentów muzycznych, wokalnych i językowych naszej wspaniałej młodzieży oraz ich odwagi. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. I mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok, podczas X, jubileuszowej edycji Konkursu.

            Urszula Nadrowska

            Emilia Tesz

            Olga Janucik

          • Serdeczne podziękowania

            22.06.2026

            Z całego serca dziękujemy Pani Justynie Sokołowskiej oraz Panu Arkadiuszowi Lesińskiemu za przekazanie na rzecz naszej szkoły pięknych roślin i sadzonek.Dzięki Państwa hojności otoczenie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. gen. Władysława Andersa w Łomży staje się jeszcze bardziej przyjazne, estetyczne i zielone. To nie tylko wzbogacenie przestrzeni wokół szkoły, ale również cenny przykład troski o środowisko naturalne oraz wspólne dobro naszej społeczności.Dziękujemy za okazane wsparcie, życzliwość i zaangażowanie. Państwa gest pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy i otwartości na potrzeby innych.

            Życzymy wszelkiej pomyślności i jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność za okazane serce.

          • Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/27

            17.06.2026

            Szanowni Rodzice,

            z myślą o sprawnej organizacji roku szkolnego 2026/27 zwracamy się z prośbą o składanie deklaracji zapisu dziecka do świetlicy szkolnej.

            Rekrutacja do świetlicy na przyszły rok szkolny odbywa się na następujących zasadach:

                     • KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ można pobrać na portierni lub w formie elektronicznej – formularz deklaracji do pobrania

                     • Czytelnie wypełnioną deklarację można złożyć w szkole do sekretariatu

            Termin składania deklaracji zapisu dziecka do świetlicy szkolnej upływa dnia 25 sierpnia 2026 roku.

             

            Karta zapisu do świetlicy


            Tekst: Bożena Wykowska

             

          • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Łomżyńskie uroki wiosny i okolic”

            17.06.2026

            Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Łomżyńskie uroki wiosny i okolic”, skierowanego do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań fotograficznych, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz promowanie walorów krajobrazowych regionu łomżyńskiego.

            Po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi pracami komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

            I miejsce – Rayan Bendaifallah (Szkoła Podstawowa nr 4)

            II miejsce – Szymon Buczyński (Szkoła Podstawowa nr 2)

            III miejsce – Helena Chmielewska (Szkoła Podstawowa nr 4)

            Wyróżnienia:

            • Wojciech Robaczewski (Szkoła Podstawowa nr 2)

            • Ignacy Pieńkowski (Szkoła Podstawowa nr 9)

            Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz uchwycenie wyjątkowego piękna wiosennej przyrody naszego regionu. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania fotograficznych pasji.

            Po odbiór dyplomów oraz nagród zapraszamy od piątku 19 czerwca do sekretariatu szkoły.

          • Mistrzostwa Miasta Łomża w lekkiej atletyce

            12.06.2026

            W dniu 7 maja 2026r na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta Łomża w lekkiej atletyce (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Zespół dziewcząt wywalczył I miejsce drużynowo, chłopców II.

            Medalistami zostali n/w uczniowie:

            CHŁOPCY:

            - rzut oszczepem I miejsce Emil Bochiński

            -rzut dyskiem I miejsce Damian Chludziński, II Michał Lichomski, III Emil Bochiński

            -sztafeta 4x100 m II miejsce (Surel Alexander, Pieńkowski Tomasz, Bochiński Emil, Tomaszewski Jan)

            -bieg na 300 m II miejsce Tomasz Pieńkowski

            -bieg na 2000 m II miejsce Paweł Krusiewicz

            -bieg na 600 m III miejsce Wiktor Grabowski

            -pchnięcie kulą III miejsce Shemilev Mokhmad

            DZIEWCZĘTA

            - 1 miejsce Milena Kuliś – rzut dyskiem

            - 1 miejsce Irsana Khamsayeva – rzut oszczepem

            - 2 miejsce Helena Chmielewska – rzut oszczepem

            - 2 miejsce Natalia Kościuk – rzut dyskiem

            - 2 miejsce Alicja Dardzińska bieg na 100 m

            - 3 miejsce Hanna Mucha bieg na 300 m

            - 3 miejsce Zofia Szpak bieg na 600 m

            - 3 miejsce Patrycja Krajewska – rzut dyskiem

            - 3 miejsce Amelia Zoń – rzut oszczepem

            - 3 miejsce sztafeta 4 x 100 m  (Wiktoria Dąbkowska, Hanna Mucha, Emilia Trzonkowska, Alicja Dardzińska)

            Opiekunami na zawodach byli: Jarosław Świątkiewicz (chłopcy), Mariusz Komorowski (dziewczęta)

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach.

          • Wycieczka do Skansenu w Nowogrodzie

            09.06.2026

            8 czerwca uczniowie klas 8a i 8c wybrali się na wycieczkę do Skansenu Kurpiowskiego            w Nowogrodzie. Była to doskonała okazja do poznania historii, tradycji i kultury Kurpiowszczyzny.

            Podczas zwiedzania skansenu uczniowie odwiedzili dawne chaty i zabudowania, poznając warunki życia mieszkańców regionu sprzed wielu lat. Przewodnik opowiadał o codziennych obowiązkach, zwyczajach oraz tradycjach kultywowanych przez Kurpiów.

            Niezwykle ciekawym punktem programu były warsztaty lepienia „boćków” Każdy uczestnik miał możliwość własnoręcznie wykonać figurkę zwierzątka, wykazując się pomysłowością i zdolnościami manualnymi.

            Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, podczas którego uczniowie mogli odpocząć, porozmawiać i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

            Wycieczka do Nowogrodu okazała się ciekawą lekcją historii i tradycji regionalnej, a także okazją do integracji i dobrej zabawy.

            Beata Wadowska

            Marta Kowalczyk- Bożomańska

            Małgorzata Mieczkowska

          • 🎉 Wielki matematyczny sukces uczniów z klasy 4a i 4b! 🧠✨

            09.06.2026

            3 czerwca 2026 r. reprezentanci naszej szkoły – Gabriela Krzewska i Adam Łukaszyk – wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym MAT 2026, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Łomży

            I… zdobyli PIERWSZE MIEJSCE! 🏆🔥.

             To ogromny sukces, na który zapracowali wytrwałością, sprytem i świetną współpracą.

            Podczas 3,5 godziny intensywnych zmagań nasi uczniowie mierzyli się z wyjątkowo wymagającymi zadaniami:

            • 🧩 krzyżówkami i wykreślankami logicznymi,

            • 💬 rozpoznawaniem matematycznych przysłów,

             • 🔍 szyfrowaniem i odczytywaniem zadań zapisanych alfabetem Morse’a,

            • ➗ łamigłówkami liczbowymi – m.in. ułożeniem wyników od 0 do 10 z użyciem dokładnie pięciu piątek - 55555!

            Gabrysia i Adam pracowali jak prawdziwy zgrany duet – z zaangażowaniem, sprytem i ogromną wytrwałością pokazali, że matematyka to nie tylko liczby, ale też kreatywność, współpraca i świetna zabawa. Jesteśmy z nich niezwykle dumni! 💙👏

            Brawo, mistrzowie! Niech ten sukces będzie początkiem kolejnych matematycznych przygód! 🔢🌟

          • 📚 Konkurs „Superczytelnik” dla klas 2 📚

            09.06.2026

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym „Superczytelnik”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2.

            🥇 Wyróżnienie zdobył Oskar Dąbkowski – ogromne gratulacje za wspaniały wynik i pasję do czytania!

            👏 Gratulujemy również Hani Ćwiklińskiej, która z zaangażowaniem reprezentowała naszą szkołę i pięknie zaprezentowała swoje umiejętności czytelnicze.

            Jesteśmy dumni z naszych młodych czytelników. Czytajcie dalej z taką samą radością i ciekawością świata 📖✨

          • Szkoła to nie tylko nauka – każdego dnia przekonują się o tym uczniowie klasy 3c!

            09.06.2026

            Maj upłynął trzecioklasistom bardzo pracowicie. Uczniowie zasadzili kolorowe kwiaty na rabacie przy placu zabaw. Dzięki temu nie tylko upiększyli teren szkoły, ale także dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia. Teraz codziennie troskliwie pielęgnują swoją rabatę i pamiętają o regularnym podlewaniu, bo przecież woda jest niezbędna każdej roślinie.

            1 czerwca uczniowie wybrali się na piknik na łomżyńskich bulwarach. Już od samego rana czekały na nich miłe niespodzianki – rodzice z Rady Rodziców obdarowali dzieci drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest! Czas spędzony na bulwarach upływał w radosnej, beztroskiej atmosferze, pełnej śmiechu, zabaw i wspólnych rozmów. Słodkim zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były oczywiście pyszne lody.

            Nie zabrakło również sportowych emocji. 3 czerwca przedstawiciele naszej klasy wzięli udział w szkolnym turnieju koszykówki dla klas trzecich. Było głośno, emocjonująco i bardzo wesoło! Nasi młodzi sportowcy spisali się znakomicie, zdobywając II miejsce. Gratulujemy!

            Czerwiec dopiero się rozpoczął, a już dostarczył nam tylu wspaniałych wspomnień. Ciekawe, jakie kolejne niespodzianki i przygody przyniosą następne dni? Monika Kozikowska

          • Za nami wyjątkowy dzień pełen radości, integracji i wspólnego świętowania!

            07.06.2026

            Marzenia o bardziej przyjaznej, zielonej przestrzeni wokół szkoły stały się rzeczywistością. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Łomży i środkom z Budżetu Obywatelskiego mogliśmy wspólnie świętować zakończenie projektu „Szare na Zielone”.

            Najważniejszym punktem naszego festynu rodzinnego było uroczyste otwarcie nowego zielonego terenu przy naszej szkole, zrealizowanego dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża w ramach projektu „Szare na Zielone”. To miejsce stworzone z myślą o odpoczynku, spotkaniach i aktywnym spędzaniu czasu przez uczniów oraz mieszkańców.

            Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów, a ogromne wrażenie na zgromadzonych zrobił pokaz grupy sportowej UKS 4 Łomża przygotowany pod kierunkiem pani Aleksandry Olszewskiej.

            Szczególnym momentem było wręczenie odznaczeń „Przyjaciel SP 4 w Łomży” osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu i wspierają rozwój naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali: poseł na

            Sejm RP, Kazimierz Gwiazdowski,

            kurator oświaty, Agnieszka Krokos-Janczyło,

            prezydent Łomży, dr Mariusz Chrzanowski,

            zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Stypułkowski,

            zastępca prezydenta Łomży, Piotr Serdyński,

            przewodniczący Rady Miasta Łomża, Wiesław Grzymała,

            radny Rady Miasta Łomża, Andrzej Grzymała,

            radna Rady Miasta Łomża, Anna Najda,

            radny Miasta Łomża Mariusz Tarka,

            dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży, Artur Ciborowski,

            dyrektor hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży, Artur Nadolny,

            naczelnik Wydziału Edukacji UM w Łomży, Paweł Piwowarski,

            naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Łomży, Marcin Milczarski

            proboszcz parafii katedralnej, ks. kan. Marian Mieczkowski.

            Podczas uroczystości nagrodzono również uczniów i całe klasy, które najaktywniej zaangażowały się w zbieranie głosów na projekty Budżetu Obywatelskiego. Indywidualne wyróżnienia otrzymali: Szymon Lipiński, Antonina Jasionek oraz Patrycja Krajewska. Wśród klas zwyciężyły: grupa 0A, klasa IIIA oraz klasa VIIA.

            Kulminacyjnym punktem wydarzenia było uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie nowego placu szkolnego, połączone z jego poświęceniem. Ten symboliczny moment był zwieńczeniem wspólnego wysiłku całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Łomży, którzy oddali głosy na projekt „Szare na Zielone”.

            Mieszkańcy naszego osiedla świętowali już od wczesnych godzin porannych - na każdego czekało mnóstwo niespodzianek i każdy znalazł coś dla siebie. Najmłodsi byli w siódmym niebie podczas zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach i piany party, gdzie radości było co niemiara.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także malowanie twarzy i maszyna do baniek mydlanych, możliwość przejazdu kucykiem, gra w darta oraz sportowe atrakcje na boisku szkolnym, dzięki której udało się zatrzymać te piękne chwile na dłużej.

            Prawdziwą gratką okazały się pokazy grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne "Ostoya – Pamięć i Tożsamość", która prezentowała dawne wyposażenie wojskowe, m.in. telefon polowy, zabytkową broń oraz wyposażenie lekarza polowego. Zwiedzający mogli nie tylko obejrzeć eksponaty z bliska, ale także wysłuchać ciekawych opowieści o ich historii i zastosowaniu. Stoisko wzbudzało zainteresowanie zarówno najmłodszych uczestników festynu, jak i dorosłych. Chętnie odwiedzali je również zaproszeni goście, którzy z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty i prowadzili rozmowy z członkami stowarzyszenia. Była to wyjątkowa okazja do poznania historii w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób.

            Wśród atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość przejażdżki na kucyku. Dla wielu najmłodszych uczestników była to niezapomniana przygoda, która dostarczyła mnóstwo radości i wywołała niejeden uśmiech.

            Na uczestników festynu czekały stoiska służb:

            Służby Celnej,

            Komendy Miejskiej Policji w Łomży,

            Grupy Ratowniczej Nadzieja,

            Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży,

            Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi

            Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

            Każde z nich oferowało możliwość poznania pracy służb i instytucji od kulis, obejrzenia wyposażenia wykorzystywanego na co dzień oraz rozmowy z osobami wykonującymi te odpowiedzialne zadania. Była to doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenie i bezpośredni kontakt z praktykami.

            Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 . Na ich stoisku można było podziwiać zwierzęta egzotyczne, w tym węże, zapoznać się z florystyką, odwiedzić stoisko gastronomiczne, a także zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy dla zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zakładania opatrunków psu oraz nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) u psa.

            Wyjątkową atrakcją dla wielu uczniów była możliwość odbycia swojej pierwszej lekcji nauki jazdy pod kierunkiem nauczyciela naszej szkoły i instruktora nauki jazdy, pani Sylwii Domian. Chętni mogli spróbować swoich sił za kierownicą i zdobyć cenne pierwsze doświadczenia.

            Muzyka, śpiew i taniec sprawiły, że szkolny plac tętnił życiem przez całe popołudnie. Publiczność z entuzjazmem oklaskiwała młodych artystów, a między kolejnymi atrakcjami uczestnicy chętnie odwiedzali strefę gastronomiczną. Przygotowane zapiekanki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że znikały niemal natychmiast.

            To był dzień, który pokazał, że razem można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Dziękujemy wszystkim organizatorom, nauczycielom, rodzicom, uczniom, partnerom, sponsorom i wolontariuszom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia.

            Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Łomży za oddane głosy w Budżecie Obywatelskim. To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy wspólnie otworzyć nową, zieloną przestrzeń, która będzie służyć kolejnym pokoleniom uczniów.

            Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!

          • Stroje dla pracowników obsługi

            01.06.2026

            W nasz Szkole nieustannie dbamy o rozwój, estetykę oraz budowanie pozytywnego wizerunku naszej placówki. Zmiany dotyczą nie tylko wyposażenia czy organizacji pracy, ale również podkreślenia wspólnej tożsamości wszystkich osób tworzących społeczność szkolną.Jednym z nowych elementów są specjalnie przygotowane bluzy i koszulki dla pracowników obsługi, które nawiązują do charakteru naszej szkoły. Ubrania zostały ozdobione grafiką przedstawiającą budynek szkoły wraz z elementami symbolizującymi edukację oraz herbem Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki temu podkreślają przywiązanie do tradycji, historii oraz wartości, które są ważne dla naszej społeczności.Nowe stroje będą noszone przez panie sprzątające, które każdego dnia dbają o czystość, porządek i bezpieczeństwo w szkole. Ich praca ma ogromne znaczenie dla komfortu uczniów, nauczycieli oraz wszystkich odwiedzających naszą placówkę. Wprowadzenie jednolitego stroju jest wyrazem szacunku i docenienia ich codziennego zaangażowania.Nowe bluzy i koszulki nie tylko prezentują się estetycznie, ale również zwiększają komfort pracy oraz pozwalają na łatwiejszą identyfikację pracowników szkoły. To kolejny krok w kierunku budowania nowoczesnej, przyjaznej i dobrze zorganizowanej placówki.Wierzymy, że nawet niewielkie zmiany mają znaczenie i wpływają na tworzenie pozytywnej atmosfery w szkole.

            Dziękujemy wszystkim pracownikom za ich codzienny wkład w funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 4 i cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć miejsce przyjazne uczniom, rodzicom i pracownikom.

            Dyrektor Sp nr 4 w ŁomżyMarcin Piotrowski

          • Dzień Dziecka klasy 6a w „Olszynce”

            01.06.2026

            Tegoroczny Dzień Dziecka klasa 6a zapamięta na długo! Zamiast szkolnych ławek wybraliśmy poligonowe wyzwania w kompleksie agroturystycznym „Olszynka”. Nasi uczniowie wzięli udział w programie „Militarne Manewry”, który wystawił na próbę ich sprawność, odwagę i umiejętność współpracy.

            Program był napięty i pełen emocji:

            • Wyzwania fizyczne: pokonywanie toru przeszkód i ekstremalna przeprawa przez wodę.

            • Adrenalina: szybki zjazd tyrolką oraz precyzyjne strzelanie ASG do celu.

            • Strategia: emocjonująca gra w paintball, która wyłoniła klasowych mistrzów taktyki.

            Pomiędzy zadaniami nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych, które jeszcze mocniej zacieśniły więzi w grupie. Całość zwieńczyło wspólne ognisko, przy którym – już w spokojniejszej atmosferze – piekliśmy kiełbaski i dzieliliśmy się wrażeniami z pola bitwy.

            To był dzień pełen pozytywnej energii i prawdziwej przygody!

          • Klasa 2c na warsztatach kulinarnych

            31.05.2026

            Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasa 2c wybrała się do pizzerii Gruby Benek na wyjątkowe warsztaty kulinarne.
            Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować swoje wymarzone pizze od podstaw. Podczas zajęć dowiedziały się, jak prawidłowo rozciągać i ugniatać ciasto, a następnie wybrały ulubione składniki i stworzyły własne, rozmaite kompozycje.
            Po wspólnej pracy pizze trafiły do pieca, a następnie przyszedł czas na najlepszą część - degustację! Wszystkie pizze zostały zjedzone ze smakiem, a uśmiechy dzieci były najlepszym dowodem na to, jak udane i pyszne było to doświadczenie.
            Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i z pełnymi brzuchami wrócili do szkoły.

            Aleksandra Czupowska

            Izabela Masłowska

          • Finał XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Władysław Anders - Wielki Polak XX wieku"

            31.05.2026

             

            Dnia 29 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa odbył się finał XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Władysław Anders - Wielki Polak XX wieku". Patronat nad konkursem objęła Pani Anna Maria Anders – córka Generała Władysława Andersa,  Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Prezydent Miasta Łomża, Minister Obrony Narodowej. Celem konkursu jest kultywowanie pamięci, popularyzowanie życia i czynów generała Władysława Andersa – żołnierza, polityka, patrioty – oraz w oparciu o jego wzorzec osobowościowy kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Zakres chronologiczny i tematyczny XIV edycji Konkursu obejmuje lata życia generała Władysława Andersa (1892 – 1970) oraz najważniejsze fakty z dziejów II wojny światowej.

            W konkursie wiedzy uczestniczyło 19 uczniów reprezentujących sześć łomżyńskich szkół podstawowych: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego, Szkołę Podstawową nr 4 im. gen. Władysława Andersa, Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkołę Podstawową nr 9 im. Księcia Janusza Mazowieckiego oraz Szkołę Podstawową nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży.

            O godz. 10.00 finaliści przystąpili do pisania testu sprawdzającego wiedzę o Generale Władysławie Andersie oraz wydarzeniach związanych z II wojną światową. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Kolejnym punktem programu była prelekcja pani Patrycji Sanejko z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku poświęcona wystawie „Droga na Monte Cassino 1941–1944 w fotografii Ignacego Jaworowskiego”, prezentowanej w sali gimnastycznej. O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu.

            Test wiedzy oceniała komisja w składzie: Patrycja Sanejko – IPN Oddział w Białystoku, Jadwiga Tomaszewska – organizator konkursu –

            nauczyciel historii, Piotr Zduńczyk - Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, Józef Janczewski – nauczyciel historii, Mateusz Gryglik - nauczyciel historii, Aneta Biedrzycka - nauczyciel historii.

            Laureatami konkursu wiedzy dla uczniów klas IV–VIII zostali:

            I miejsce – Ezdrasz Cąkała (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży),

            II miejsce – Anna Pruszkowska (Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży),

            III miejsce – Ewa Ostalska (Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży),

            wyróżnienie – Miłosz Twarowski (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży),

            wyróżnienie – Marcel Mogielnicki (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży).

            Laureatami konkursu plastycznego dla uczniów klas I–III zostali:

            I miejsce – Hanna Zysk (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży),

            II miejsce – Mikołaj Ulatowski (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży),

            III miejsce – Nikola Jabłecka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży).

            Prace konkursowe oceniało jury w składzie: pani Ewa Filochowska-Karwowska oraz pani Aneta Bukowska z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

            Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczali: Wicedyrektor SP Nr 4 w Łomży – Katarzyna Sobuta i Patrycja Sanejko z IPN Oddział w Białymstoku. Gratulacje złożyli członkowie komisji.

            Fundatorami nagród rzeczowych są:

            -Dyrektor SP Nr 4 Pan Marcin Piotrowski

            - IPN Oddział w Białymstoku

            - Rada Rodziców SP Nr 4 w Łomży

            - Sklepik szkolny

            Dyplomy przygotowała Pani Dorota Flaga – nauczyciel fizyki.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację tej wyjątkowej uroczystości.

            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie oraz ich opiekunom za wsparcie i przygotowanie uczestników.

            Laureatom i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji.

            Tekst: Jadwiga Tomaszewska – organizator konkursu – nauczyciel historii

          • Apel poświęcony patronowi naszej szkoły – Generałowi Władysławowi Andersow

            31.05.2026

            28 maja 2026 r. odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły – Generałowi Władysławowi Andersowi – oraz 82. rocznicy zwycięskiej bitwy o Monte Cassino. Uczniowie klas V b i VIII b oraz członkowie koła historycznego przedstawili montaż słowno-muzyczny, przybliżając społeczności szkolnej sylwetkę patrona szkoły Generała Władysława Andersa oraz wydarzenia historyczne związane z jego działalnością i walką żołnierzy Armii Andersa podczas II wojny światowej.

            Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Marcin Piotrowski szczególnie mocno podkreślił znaczenie bitwy o Monte Cassino dla Polski i Europy, zwracając uwagę na bohaterstwo polskich żołnierzy oraz ich wkład w zwycięstwo aliantów podczas II wojny światowej.

            Podczas apelu Pani Jadwiga Tomaszewska przedstawiła wyniki szkolnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Historycznego  „Generał Władysław Anders – Wielki Polak XX wieku”, który odbył się 18 maja 2026 r., w 82. rocznicę bitwy o Monte Cassino. W XIV edycji konkursu zwycięzcą został Ezdrasz Cąkała uczeń  kl. VIb, II miejsce zajął Marcel Mogielnicki uczeń kl. VIb,  III miejsce – Miłosz Twarowski uczeń kl. VIIIb.

            Wydarzeniu towarzyszyła wystawa IPN Oddział w Białymstoku pt. „Droga na Monte Cassino 1941–1944 w fotografii Ignacego Jaworowskiego”, która stanowiła cenne uzupełnienie szkolnych obchodów Dnia Patrona.

            W Dniu Patrona oddaliśmy hołd bohaterom – żołnierzom Armii Generała Władysława Andersa. Święto Szkoły miało podniosły i uroczysty charakter, skłaniając do refleksji nad historią, patriotyzmem oraz wartościami, które pozostają ważnym drogowskazem dla młodego pokolenia.

            Tekst: Jadwiga Tomaszewska

          • 🎨✨ Zapraszamy do udziału w konkursie techniczno-plastycznym! ✨🎨

            27.05.2026

            „Kobiecy kolaż – sławne Polki oczami dzieci i młodzieży” 🇵🇱💐

            Serdecznie zapraszamy uczniów klas I–III oraz IV–VIII do udziału w wyjątkowym konkursie, którego celem jest ukazanie znanych i inspirujących Polek w kreatywnej formie kolażu. ✂️🖼️

            📌 Technika: dowolny kolaż na podłożu płaskim
            📌 Format pracy: A3
            📌 Termin składania prac: 12 czerwca

            To doskonała okazja, by połączyć wyobraźnię, talent plastyczny i inspirację historią oraz współczesnością niezwykłych kobiet. 🌷

            Czekamy na pełne pomysłowości i artystycznej wrażliwości prace! 💛
            Prace należy dostarczyć bezpośrednio do organizatorów lub do świetlicy szkolnej (s. 40).

            Organizatorzy:
            Sylwia Kuczewska
            Małgorzata Mieczkowska

             

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Zapraszamy na Facebook,Twitter, Instagram i YouTube

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Mapa

    • liczba odwiedzin: 670349
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży, ul. Kierzkowa 7
      • (86) 216-27-52
      • ul. Kierzkowa 7
        18-400 Łomża
        Poland
      • 28 1560 0013 2552 4806 7000 0001
      • NIP 7181236401
  • Galeria zdjęć

    • brak danych